Podróżowanie samochodem z dzieckiem to świetna zabawa i zdecydowanie przygoda, ale może być dość stresujące, jeśli nie przygotujesz się. Jeśli nie zaplanujesz wystarczająco dużo, może się okazać, że utkniesz w środku niczego bez jedzenia, zabawek lub innych ważnych rzeczy, które mogłeś zapomnieć zabrać.

 

Ponadto dziecko potrzebuje czasu, aby przyzwyczaić się do myśli, że jedzie na długą podróż w samochodzie i będzie musiało siedzieć przez wiele godzin. Na sześć miesięcy przed podróżą zacznij mu o niej opowiadać i rób z nim krótkie wycieczki po mieście w foteliku samochodowym, aby się przyzwyczaił i czuł bezpiecznie.

 

Kilka dni przed podróżą zacznij uświadamiać mu, jak długo potrwa podróż. Na przykład: Jutro wybierasz się na pięciogodzinną wycieczkę. Spakuj wszystko, co będzie nam potrzebne na wycieczce i włóż do torby. W nocy przed wyjazdem pokaż mu, co jest w środku tej torby i wyjaśnij, że jutro rano wstaniemy wcześniej niż zwykle, żebyśmy mieli czas na spakowanie rzeczy i wyruszenie w podróż.

 

Więcej porad znajdziesz na stronie car4femme.com i classicocar.com