Kokpit w samochodzie jest bardzo ważnym miejscem dla kierowcy. Musi być czysty i dobrze utrzymany, ponieważ to właśnie tam otrzymuje on wszystkie informacje, których potrzebuje do jazdy i gdzie wchodzi w interakcje ze wszystkimi funkcjami swojego samochodu. Pierwszą rzeczą, którą musisz zrobić, to dowiedzieć się, jaki rodzaj materiału został użyty do wykonania deski rozdzielczej w Twoim samochodzie. Większość samochodów ma dziś plastikowe deski rozdzielcze, które są łatwe do dezynfekcji i czyszczenia. Jeśli deska rozdzielcza wykonana jest z drewna, należy ją traktować inaczej niż plastik.

Podczas czyszczenia plastikowej deski rozdzielczej wystarczy użyć łagodnego detergentu, wody i miękkiej szmatki. Jeśli na powierzchni znajduje się wiele plam, przetrzyj je mieszaniną składającą się z jednej części octu i dwóch części wody. Aby usunąć brud z zagnieceń, użyj starej szczoteczki do zębów.

Jeśli zauważysz, że Twoja deska rozdzielcza z czasem stała się matowa i wyblakła, użyj specjalnego płynu do czyszczenia plastików. Przywróci to jej pierwotny blask i sprawi, że przez długi czas będzie wyglądać jak nowa.Powinieneś również regularnie odkurzać wszelkie bibeloty i inne małe przedmioty znajdujące się na desce rozdzielczej, aby z czasem nie gromadziły kurzu i brudu.

 

Więcej porad znajdziesz na stronach: tracetimes.com i trucqer.com