Korzystanie z pomocy psychologicznej, jeszcze do niedawna nie było zbyt popularne. Obecnie jednak, coraz więcej osób zdaje sobie sprawę z tego, że pomoc psychologiczna w wielu sytuacjach jest wręcz niezbędna.

W jakich sytuacjach warto korzystać z pomocy psychologicznej?

Sytuacji, w których warto skorzystać z fachowej pomocy terapeuty jest bardzo dużo. Problemy z którymi zgłaszają się pacjenci to bardzo często zaburzenia depresyjne i lękowe. Depresja to choroba, która występuje obecnie coraz częściej i w znacznym stopniu zaburza codzienne funkcjonowanie cierpiących na nią osób. W przypadku depresji, która nie jest bardzo nasilona, udział w psychoterapii może mieć zbawienny wpływ na kondycję psychiczną pacjenta i z reguły nie jest wtedy konieczne już podawania leków farmakologicznych.
Do poradni psychologicznych bardzo często trafiają też rodzice małych dzieci oraz nastolatków. Najczęstsze powody korzystania z porad to problemy szkolne, brak przystosowania w grupie rówieśniczej czy problemy żywieniowe.

Pomoc psychologiczna bardzo przydaje się także parom, które znajdują się w kryzysie. Z pomocy mogą więc korzystać zarówno te osoby, które dopiero planują wejść w związek małżeński, jak i te pary, które są razem od wielu lat a obecnie zastanawiają się nad rozwodem. Z pomocy psychologicznej psycholog Marki warto skorzystać także w przypadku wszelkich traumatycznych przejść, takich jak udział w wypadku drogowym, żałoba, przemoc w rodzinie czy dotkliwa samotność związana z przebywaniem na emigracji. Ponadto na wsparcie mogą liczyć wszystkie osoby, które narzekają na przeciążenie stresem.

By admin