Źródło: https://manunatu.pl/

Manu Natu to warszawska manufaktura kosmetyków, która powstała z miłości do naturalnej pielęgnacji oraz ochrony środowiska. Celem naszego zespołu jest tworzenie produktów opartych na składnikach naturalnych przy jednoczesnej trosce o środowisko. Wierzymy, że o skuteczności kosmetyków nie decyduje ilość składników, ale ich jakość. To wszystko udało nam się osiągnąć, wykorzystując zimno tłoczony olej konopny, który jest składnikiem wszystkich naszych produktów. Jest on bogaty w kwasy tłuszczowe omega 3 i 6 i nie zatyka porów. Posiada przy tym działanie intensywnie nawilżające i odżywiające skórę oraz włosy. Dlatego też jeden składnik posiadający tak wiele właściwości i wyjątkowy zapach delikatnej nuty siana już na zawsze odmieni oblicze Twojej codziennej pielęgnacji.

Czym wyróżniają się nasze kosmetyki?

W naszej ofercie posiadamy kosmetyki ułatwiające codzienną, kompleksową pielęgnację – mydła, szampony, balsamy oraz kremy. Do ich produkcji, oprócz oleju konopnego, wykorzystujemy naturalne i skuteczne składniki, opierając się głównie na olejach (kokosowym, rozmarynowym, migdałowym, z dzikiej róży, rokietnikowym, makowym) oraz masłach (Shea, kakaowym).

Wyjątkowe składniki

Kosmetyki Manu Natu są naturalne, nie ma w nich miejsca na sztuczne konserwanty, dlatego ich okres przydatności jest krótki. Proces produkcji odbywa się na bieżąco, produkty nie są magazynowane, ale prosto z manufaktury wysyłane do klienta.
Olej konopny, którego używamy, jest produktem polskim. Pozyskiwany jest z przemysłowych konopi włóknistych uprawianych przez polskich rolników. Dzięki wykorzystaniu lokalnych produktów ograniczamy nasz ślad węglowy. Dodatkowo plantacja konopi przemysłowych w porównaniu z lasem tej samej wielkości pochłania znacznie więcej dwutlenku węgla i produkuje ogromne ilości tlenu.

Less waste & eco friendly

Kosmetyki Manu Natu są wegańskie. Tworząc je, kierowaliśmy się zasadami less-waste i eco-friendly, dlatego nasze opakowania przeznaczone są w 100% do recyklingu. Wierzymy jednak, że już niedługo zostaną one zastąpione opakowaniami składającymi się w całości z surowców roślinnych. Jak chcemy to osiągnąć? 10% zysku ze sprzedaży produktów pragniemy przeznaczyć na rozwój produkcji bioplastiku z konopi przemysłowych, co będzie pierwszym przedsięwzięciem tego typu na terenie naszego kraju. Bioplastik jest ekologiczną alternatywą dla zwykłego plastiku, wygrywa z nim pod każdym względem. Nadaje się przy tym do recyklingu oraz ulega biodegradacji w bardzo krótkim czasie. Jest lekki i jednocześnie bardzo wytrzymały, nietoksyczny, a do jego produkcji nie wykorzystuje się paliw kopalnych i w całości produkowany jest z surowców roślinnych.

By admin