Podstawowa zasada działania wszystkich żelazek jest taka sama: wykorzystują one pewną formę ciepła do rozprostowania zmarszczek na tkaninach. Główna różnica pomiędzy poszczególnymi rodzajami żelazek polega na sposobie wykorzystania ciepła i użyciu pary.
Żelazka parowe (znane również jako żelazka bez wody) są najczęściej spotykane w dzisiejszych domach. Ich działanie polega na podgrzewaniu elementu znajdującego się w metalowej obudowie i wykorzystaniu serii otworów do wystrzeliwania strumieni gorącego powietrza na tkaninę, podobnie jak w przypadku suszarki do włosów. Jedną z jego głównych zalet w porównaniu ze starszymi modelami jest to, że nie wymaga nalewania wody do zbiornika przed użyciem – może samodzielnie osiągnąć wystarczająco wysoką temperaturę, aby używać go bez dodawania wody, co czyni go znacznie bardziej wydajnym i wygodnym na dłuższą metę.
Żelazka parowe mają również kilka innych zalet w porównaniu z ich poprzednikami. Zazwyczaj szybciej usuwają zagniecenia z tkanin, nawet po podgrzaniu do najwyższej temperatury. Są również łatwiejsze do przechowywania, ponieważ nie mają nieporęcznego zbiornika na wodę i są bardziej kompaktowe, dzięki czemu można je zabrać ze sobą w podróż łatwiej niż starsze żelazka. Wejdź również na http://supertechnology.pl/.