Zlewy kuchenne przeszły olbrzymią ewolucję w ciągu ostatnich latach. Obecnie chętnie wybierane są zlewy granitowe, które w wielu polskich domach okazały się wyborem trafionym i wysoce użytecznym. Czy warto inwestować w zlew granitowy oraz kiedy będzie on właściwym wyborem? Tego dowiesz się z tekstu poniżej. 

Zlewy granitowe – kompozytowe 

Materiały wykorzystywane w produkcji zlewów granitowych to kompozyt, czyli mieszanka, w której strukturze znalazł się przede wszystkim piasek kwarcowy. Stanowi on nawet 80% objętości całego materiału. Pozostałe wykorzystane surowce to żywica (w różnych odmianach: akrylowa, poliestrowa) oraz barwniki. Przeglądając dostępne zlewozmywaki, z pewnością zauważysz, że różnią się między innymi stopniem zawartości kwarcu oraz obecnością dodatkowych materiałów. 

Zlewy granitowe mogą prezentować odmienne walory estetyczne, związane z ich wyglądem oraz strukturą powierzchni. Znajdziesz zlewy o delikatnie chropowatej powłoce, jak i modele zupełnie gładkie. Oczywiście te ostatnie są częściej wybierane, z uwagi na ich łatwe i szybkie czyszczenie. 

Najpopularniejsze zlewy granitowe 

Wybierając zlew granitowy, warto zwrócić uwagę także na jego konstrukcję. Najpopularniejsze modele to zlewy dwukomorowe, wyposażone w praktyczny ociekacz. Popularnym wyborem są także zlewy wyposażone w dodatkową pół komorę, którą możesz używać zgodnie z bieżącym zapotrzebowaniem. Zlewy takie są wysoce praktyczne podczas wykonywania codziennych prac kuchennych – pomogą Ci w sprawnym zorganizowaniu wszystkich obowiązków oraz ich szybkim wykonaniu.