Odkurzacz bezprzewodowy różni się od zwykłego odkurzacza tym, że do zasilania ssania używa baterii i nie wymaga gniazdka elektrycznego.

Już w latach 60. ubiegłego wieku odkurzacze ręczne były powszechnie stosowane do czyszczenia samochodów i innych małych przestrzeni. Jednak w przypadku większych powierzchni, takich jak podłogi i dywany, nadal standardem była odmiana przewodowa, z dwóch kluczowych powodów: 1) żywotność baterii we wczesnych modelach bezprzewodowych była zbyt krótka, aby była praktyczna; 2) nawet jeśli miałeś wystarczającą ilość baterii, siła ssania i tak nie była wystarczająco silna, aby konkurować z modelem przewodowym.

Jednak wraz z rozwojem technologii akumulatorów, jakość odkurzaczy bezprzewodowych uległa poprawie. Dzisiejsze modele mają większą moc ssania niż kiedykolwiek wcześniej, niektóre z nich wytwarzają nawet 1000 W mocy – więcej niż niektóre urządzenia przewodowe!

Odkurzacze bezprzewodowe to wspaniały wynalazek: nie trzeba już ciągnąć kabla z pokoju do pokoju, a zazwyczaj nie jest nawet potrzebne gniazdko. Są wygodniejsze do sprzątania domu niż odkurzacze przewodowe i można ich używać w miejscach, gdzie gniazdko elektryczne jest zbyt daleko, aby je podłączyć. Wygoda braku konieczności szukania gniazdka oznacza również, że możesz zabrać odkurzacz tam, gdzie jest najbardziej potrzebny, bez konieczności przesuwania mebli. Wejdź również na stronę http://smartzilla.pl/