Czy wiesz, kim był Antonio Meucci? Jeśli tak, to gratulacje! Jesteś zwycięzcą – i to nie tylko dlatego, że czytasz tego bloga.

Był włoskim wynalazcą, który urodził się we Florencji w 1808 roku i zmarł w Nowym Jorku w 1889 roku. Być może jest najbardziej znany ze swoich eksperymentów z prądami elektrycznymi, które doprowadziły do wynalezienia telefonu, ale jest wiele innych rzeczy, które można się o nim dowiedzieć.

Patrząc wstecz na historię technologii komunikacji, łatwo zrozumieć, dlaczego Antonio Meucci jest często pomijany: nie miał formalnego wykształcenia i był samoukiem jako wynalazca. Miał także zwyczaj popadania w kłopoty prawne i tracenia pieniędzy na przedsięwzięciach biznesowych, co czyniło go biednym i unieważniało wszelkie patenty, o które się ubiegał. Praca dla Western Union również uniemożliwiła mu uzyskanie patentu na telefon, ponieważ w tamtym czasie była to instytucja federalna. Mimo to udało mu się wynaleźć wiele użytecznych urządzeń i wnieść wielki wkład do nauki – szkoda tylko, że wielu ludzi nie słyszało o nim wcześniej.