Dlaczego warto zadbać o swój ogród? To świetny sposób na przybliżenie natury do swojego domu lub mieszkania. Bo świeże warzywa i zioła smakują lepiej niż wszystko, co można kupić w sklepie! To zabawne, satysfakcjonujące hobby, które pomoże Ci nauczyć się nowych rzeczy o roślinach i otaczającym nas świecie. Jest to świetny sposób na nawiązanie więzi z dziećmi poprzez uczenie ich o świecie przyrody lub po prostu zaoferowanie im trochę zielonej przestrzeni do biegania.

Najważniejsze jest to, aby dać sobie czas. Nawet jeśli masz do dyspozycji tylko balkon lub małe patio, będziesz chciał zwrócić uwagę na swój ogród przez cały rok, aby wyglądał jak najlepiej, gdy nadejdzie wiosna.

Aby zacząć, upewnij się, że Twój ogród ma odpowiednią ilość słońca, cienia i wody. Na przykład róże potrzebują dużo światła słonecznego, ale nie za dużo wody. Jeśli dostaną zbyt dużo wody, mogą zgnić i umrzeć. Kolejną ważną rzeczą do rozważenia jest gleba. Większość roślin potrzebuje dobrego drenażu i dobrze nawadniającej gleby, aby rosnąć duże i zdrowe. Wejdź również na stronę http://sielankowelove.pl/