Jeszcze dekadę na rynku rynek oprogramowania komputerowego nie była tak przesycony, jak obecnie, a użytkownicy niechętnie korzystali ze standardowych urządzeń. Od tamtego czasu świat 3D powiązany z wizualizacją architektoniczną bardzo mocno się rozwinął i zróżnicował. Aktualnie przy zakupie odpowiedniego oprogramowania użytkownicy nie zwracają już tak dużej uwagi na to, czy zapewnia on fotorealistyczne wizualizacje, czy też na szybkość jego silnika. Oczywiście te kwestie nadal są niezwykle istotne, jednak zdecydowana większość producentów oprogramowania gwarantuje użytkownikom rozwiązania, w których nie muszą się o nie martwić.

Aktualnie najbardziej istotnymi kwestiami, na jakie należy zwrócić uwagę przy zakupie odpowiedniego oprogramowania do tworzenia wizualizacji 3D będzie cena i sposób udostępniania przez producenta możliwości zakupu jego użytkownikom. Bardzo wiele firm przyjmuje teraz, że jedynym słusznym rozwiązaniem jest udostępnienie użytkownikom możliwości korzystania z programu na zasadzie miesięcznej subskrypcji. Oczywiście takie rozwiązanie jest opłacalne dla tylko jednej ze stron – sprzedającego. Nabywca nie staje właściwym posiadaczem oprogramowania, jedynie go „użycza”, a koszty takiego rozwiązania są dla niego dużo wyższe niż przy możliwości jednorazowego nabycia narzędzia.

Wizualizacje 3D https://www.eyecad.pl/ poza tym, że są jednym ze sposobów tworzenia projektów, stanowią także doskonałe narzędzie marketingowe. Wszystkie prezentacje tworzone przez projektantów przekazują oczywiście wizję, ale muszą to zrobić w taki sposób, aby zainteresować potencjalnego nabywcę. Po pomysł, a w efekcie najważniejszy element – projekt. Bardzo często bywa tak, że klienci nie mają jeszcze finalnej wizji przyszłego projektu i to właśnie od projektanta oczekują inspiracji.

Wizualizacja 3D jako kluczowy, który pozwala na przekazanie swojej wizji w obrazowy sposób. Bardzo często dzieje się tak, że sama komunikacja werbalna nie jest wystarczająca przy dyskusjach odnośnie przyszłych projektów. Dobra wizualizacja architektoniczna spełnia bardzo ważną funkcję nie tylko w procesie projektowania, ale także na gruncie marketingu czy właściwej komunikacji z klientem.

By admin