Wybierając oprogramowanie często zwracamy uwagę na jego cenę. Kwoty, jakie musimy zapłacić za dobry program nie są już tak wysokie, jak były jeszcze do niedawna, co pozwala na testowanie różnych opcji, które w końcu doprowadzą nas do tego rozwiązania, które będzie spełniało wszystkie nasze oczekiwania. Taka droga może jednak być dość długa, a przecież nie po to zostały stworzone wersje demo, które zapewniają możliwość przetestowania oprogramowania przez okres, który może dać już ogląd na to, czy będzie dla nas odpowiednim wsparciem w codziennej pracy. Kiedy przetestujemy już program i będziemy podejmować decyzję o jego zakupie warto zwrócić uwagę na to, czy możemy go nabyć wykupując licencję wieczystą, zamiast miesięcznej subskrypcji, co w ostatecznej kalkulacji w przeważającej liczbie przypadków przyniesie nam znaczną oszczędność.

Projektant dąży do tego, aby jego projekty były jak najbardziej realistyczne, bogate w detale i szczegóły, a także stanowiły jak najlepsze odzwierciedlenie wizji klienta czy inwestora. Zakup programu, który będzie spełniał wszystkie te kryteria jest z pewnością dużo prostsze niż było jeszcze dziesięć lat temu, jednak teraz mogą rodzić się wątpliwości, które wynikały będą właśnie z nadmiaru opcji i przez to ciężko będzie podjąć decyzję i wybrać jedną z nich.

Wybierając dedykowany program do projektowania wnętrz 3D pamiętać należy o tym, jak ogromne znaczenie odgrywa silnik renderujący, który w dużej mierze odpowiada za sprawne przeprowadzenie realizacji na jej wszystkich etapach. ArchLineXP Live to silnik renderujący nowej generacji, który pozwala na renderowanie w czasie rzeczywistym, a tworzenie i wprowadzanie zmian w projekcie odbywa się sprawnie i błyskawicznie. Silnik jest stworzony w środowisku 3D, dzięki czemu przedstawienie wizji klientom i inwestorom stanie się dużo przyjemniejsze. Często pomijanie zagadnienia jakim jest właśnie silnik renderujący i bagatelizowanie jego znaczenia dla projektowania wnętrz wynika z tego, że w dziedzinie tej zwykło się zbyt dużą wagę przywiązywać do umiejętności miękkich samych projektantów, zapominając o tym, że narzędzie również ma ogromne znaczenie.

By admin