Koty są naturalnie czystymi zwierzętami i nie wymagają wielu zabiegów pielęgnacyjnych. Jednak, podobnie jak ludzie, potrzebują regularnych kąpieli, aby zachować zdrową skórę.

Jak często należy kąpać kota?

Należy kąpać kota tylko wtedy, gdy tego potrzebuje. Jeśli myjesz go zbyt często, możesz wysuszyć jego skórę i spowodować podrażnienia lub infekcje. Z drugiej strony, jeśli nie będziesz mył kota wystarczająco często, pojawi się u niego nieprzyjemny zapach. Kąpiel powinna być wykonywana przynajmniej raz na trzy miesiące w przypadku kotów domowych, które są trzymane wyłącznie w domu i mają mało okazji do ćwiczeń na zewnątrz.

Jakiego szamponu powinienem używać?

Koty mają tendencję do drapania się, gdy są brudne lub podrażnione przez pchły i inne pasożyty. Zrzucają również dużo sierści, co może sprawić, że z czasem będą wyglądać nieciekawie. Aby Twój pupil wyglądał świeżo i czysto, wybierz łagodny szampon opracowany specjalnie dla kotów, który czyści bez wysuszania skóry lub podrażniania wrażliwych miejsc, takich jak oczy i uszy (patrz: Materiały). Zawsze testuj produkt na niewielkiej powierzchni ucha lub za kolanem kota przed zastosowaniem go na całym ciele; Jeśli wystąpią jakiekolwiek podrażnienia, natychmiast przerwij stosowanie. Jeśli Twój kot jest chory lub ranny, skonsultuj się z lekarzem weterynarii przed użyciem jakiegokolwiek rodzaju szamponu. Warto pod tym względem stosować sprawdzone produkty na rynku, takie jak te zawarte na stronie sklepu online https://www.aquaelzoo.pl/68-szampony-dla-kota.