Akwarium to szklany pojemnik, który wypełniony jest wodą, a w nim znajdują się różnego rodzaju rośliny, skały i piasek. W takim środowisku trzyma się rybki, aby mogły komfortowo żyć.

Wybór samego pojemnika lub naczynia

Pierwszą rzeczą, którą musisz mieć w swoim akwarium jest szklany pojemnik. Powinien być on przezroczysty, aby można było wyraźnie zobaczyć ryby. Możesz również wybrać dowolny kolor, ale powinien być wykonany z tworzywa sztucznego lub szkła, tak aby nie złamać łatwo i spowodować szkody dla ryb. Pod tym względem pokrywa do akwarium będą dodatkowym zabezpieczeniem, przed tym, aby ryby przypadkiem nie wydostały się ze zbiornika, tak samo jak zawarta w niej woda.

Ilość miejsca

Kolejną rzeczą, którą należy rozważyć przy wyborze akwarium jest to, że czy ma wystarczająco dużo miejsca dla ryb, czy nie? Jeśli nie to trzeba kupić inny, który ma wystarczająco dużo miejsca dla wszystkich ryb razem lub inaczej będą walczyć między sobą o jedzenie i miejsce, które mogą prowadzić do śmierci niektórych z nich, jeśli nie wszystkie. Więc upewnij się, że masz wystarczająco duży zbiornik dla wszystkich ryb razem tak, że mogą one żyć szczęśliwie bez żadnych zakłóceń.

Stan wody w akwarium

Najważniejszym elementem dla naszych rybek jest woda. Jest to główne medium dla życia zwierząt w akwariach. Woda musi być czysta i wolna od zanieczyszczeń, skażeń i substancji toksycznych. Woda musi mieć zapewniony tlen, który jest pobierany przez rośliny lub urządzenia napowietrzające (pompa powietrzna). Temperatura wody powinna być stała. Idealny zakres temperatur to 23-27 stopni Celsjusza (71-81 stopni Fahrenheita). Mała zmiana temperatury zazwyczaj nie jest szkodliwa dla ryb, ale duże zmiany mogą mieć negatywny wpływ na ich zdrowie, a nawet spowodować śmierć. W niektórych przypadkach może być konieczne użycie systemu grzewczego lub chłodnic z płynem chłodzącym.

Pokarm dla rybek

Ryby potrzebują pokarmu, aby mogły normalnie rosnąć i rozwijać się. Potrzebują pewnej ilości określonych składników, które są niezbędne do ich wzrostu i rozwoju. Te składniki odżywcze obejmują białka, węglowodany i tłuszcze wraz z minerałami takimi jak węglan wapnia (wapno) i fosforany (witaminy).

Aby utrzymać ryby w zdrowiu, należy je uważnie obserwować, regularnie sprawdzać jakość ich siedliska i upewniać się, że warunki te spełniają ich potrzeby.