Po pierwsze, powinieneś czuć się swobodnie, aby udekorować z czymkolwiek chcesz, ale nie ignoruj rozmiaru. Mała przestrzeń jest z definicji będzie miała mniej wszystkiego, więc musisz wziąć to pod uwagę, myśląc o elementach, które chciałbyś włączyć. Plan piętra Twojego mieszkania będzie dużym czynnikiem określającym, ile mebli możesz tam zmieścić. Jeśli to możliwe, spróbuj najpierw ułożyć meble, a następnie wymyśl, jakie dekoracje ścienne będą je uzupełniać.

Ważne jest również, aby pomyśleć o tym, jaki rodzaj atmosfery chcesz oddać. Czy Twoje mieszkanie ma być oazą z dala od stresu związanego z pracą? Czy ma pełnić funkcję domowego biura? Czy ma służyć jako pokój gościnny dla odwiedzających członków rodziny? Te rozważania pomogą podyktować rodzaje mebli i dekoracji ściennych, które są odpowiednie dla Twojej przestrzeni.

Różne style również dostarczają inspiracji dla dekorowania mieszkania typu studio. Jeśli szukasz czegoś lekkiego i przewiewnego, co sprawi, że Twoje mieszkanie wyda się większe niż jest w rzeczywistości, idź z nowoczesnym lub współczesnym stylem, który zawiera czyste linie i dużo białej przestrzeni. Praktyczne porady znajdziesz też na stronie http://totalnyremont.pl/