Opony powinny być przechowywane w chłodnym, suchym miejscu. Jeśli mieszkasz w wilgotnym środowisku, najlepiej jest przechowywać opony w plastikowej torbie lub innym pojemniku odpornym na wilgoć. Zapobiegnie to ich zamoczeniu, które może spowodować ich gnicie.

Podczas przechowywania opon ważne jest, aby nie układać ich jedna na drugiej, aby nie zostały zgniecione i uszkodzone przez ciężar innych opon. Należy również pamiętać, aby nie układać opon w pobliżu otwartego ognia, ponieważ mogą się zapalić i wybuchnąć.

Oto kilka wskazówek, jak przechowywać opony:

  • Przechowuj je w suchym miejscu. Opony powinny być przechowywane w suchym miejscu, z dala od bezpośredniego światła słonecznego, ale nie pod łóżkiem, gdzie będzie się zbytnio nagrzewać. Upewnij się, że między nimi jest dużo miejsca, aby nie dotykały się nawzajem ani niczego innego, co mogłoby spowodować uszkodzenia.
  • Trzymaj je z dala od podłogi. Najlepiej, jeśli możesz trzymać opony poza podłogą, ponieważ będzie to chronić je przed brudem i wilgocią; jeśli jednak nie masz wyboru i musisz umieścić je na podłodze, upewnij się, że jest wystarczająco dużo miejsca między nimi, aby nie dotykały się nawzajem lub cokolwiek innego, co mogłoby spowodować uszkodzenie.
  • Nie należy układać opon jedna na drugiej, chyba że jest to absolutnie konieczne. Jeśli musisz ułożyć opony jedna na drugiej w celu przechowywania (na przykład, jeśli nie ma wystarczająco dużo miejsca na wszystkie cztery opony), upewnij się, że jest wystarczająco dużo miejsca między nimi, aby nie dotykały się wzajemnie. Wejdź na trans-moto.pl