Bazylia to idealne zioło dla początkującego ogrodnika: łatwo rośnie w różnych warunkach i można ją wykorzystać w wielu przepisach, od pesto po sosy pomidorowe. Wszystko czego potrzebujesz to słoneczne okno, które dostaje co najmniej sześć godzin światła słonecznego każdego dnia.

Ponieważ bazylia jest tak łatwa w uprawie, jest to również idealna roślina dla tych, którzy chcą spróbować swoich sił w ogrodnictwie zamkniętym. Bazylia potrzebuje ciepła i światła słonecznego, czyli dwóch rzeczy, które są trudno dostępne dla roślin domowych w miesiącach zimowych.

Bazylia więdnie, gdy jest zbyt gorąco lub nie otrzymuje wystarczającej ilości wody. Jeśli roślina zaczyna wyglądać na opadniętą w ciepłych miesiącach, spróbuj przenieść ją z miejsca nasłonecznionego na godzinę lub dwie. Jeśli roślina nadal wygląda na zwiędniętą po przeniesieniu jej w zacienione miejsce, sprawdź, czy gleba nie jest całkowicie sucha. Liście powinny być ciemnozielone, bez żółknięcia lub brązowienia. Jeśli więdną, ponieważ są zbyt suche, należy je dobrze podlać i umieścić z powrotem w pełnym słońcu tak szybko, jak to możliwe. Na stronie http://dladomatora.pl/ znajdziesz więcej porad.