Mówi się, że profilaktyka jest najlepszym lekarstwem; w tym przypadku jest to również największa przyjemność. Peelingi to nie tylko niesamowite uczucie na skórze, ale także złuszczają wszystkie martwe komórki naskórka (a czasem nawet kilka warstw skóry, jeśli robisz to dobrze), odsłaniając pod spodem świeżą warstwę miękkości. Sztuką jest nauczyć się, jak prawidłowo szorować nogi. Oto kilka wskazówek, które pomogą Ci zacząć:

Tak się cieszę, że pytasz! W rzeczywistości jest to całkiem proste. Najpierw weź długą, gorącą kąpiel z dodatkiem soli do kąpieli lub zwykłej, starej soli Epsom. Zrelaksuj się, a następnie posmaruj jedną nogę grubą warstwą masła do ciała lub olejku. Lubię używać masła kakaowego, ponieważ pachnie niesamowicie i wsiąka w skórę naprawdę szybko – ostatnią rzeczą, jaką chcesz zrobić, jest czekanie, aż olejki wsiąkną, podczas gdy ty próbujesz wyszorować nogę!

Aby rozpocząć peeling, użyj rękawicy złuszczającej lub rękawicy z luffy (moja osobista ulubiona). Zacznij od kostki i delikatnie okrążaj całą nogę. Unikaj zbyt mocnego nacisku – nie chcesz przecież zdrapać skóry! Gdy zbliżasz się do kolana, wykonuj krótsze pociągnięcia. Więcej na joysy.pl