Prawdopodobnie widziałaś go na liście składników swojego ulubionego produktu do pielęgnacji skóry, a może nawet rozważałaś zakup produktu, który go zawiera. Ale czym dokładnie jest retinol? I czy powinnaś dodać go do swojej rutyny pielęgnacyjnej?

Retinol to składnik stosowany w niektórych produktach do pielęgnacji skóry w celu zmniejszenia widoczności zmarszczek i drobnych linii. Jest to rodzaj witaminy A, która okazała się pomocna w przypadku różnych problemów skórnych, w tym trądziku i łuszczycy. Jednak jego głównym zastosowaniem w kosmetykach jest kuracja przeciwstarzeniowa. Naukowa nazwa retinolu to kwas all-trans-retinowy – pochodzi on z witaminy A (o której za chwilę), a stosowany na skórę pobudza produkcję kolagenu i złuszczanie naskórka, dzięki czemu cera staje się jaśniejsza.

Istnieją również inne rodzaje witaminy A, które są wykorzystywane w różnych produktach kosmetycznych. Palmitynian retinylu to kolejna forma witaminy A, którą można znaleźć w produktach do pielęgnacji skóry, ale w przeciwieństwie do retinolu, nie może ona przenikać do skóry, ponieważ jest związana z kwasem tłuszczowym. Oznacza to, że zawarta w nim witamina A nie jest tak skuteczna w zapewnianiu korzyści w zakresie przeciwdziałania starzeniu się skóry jak retinol. Na stronie http://allbeauties.pl/ dowiesz się więcej.