Cukrzyca to stan w którym we krwi znajduje się zbyt dużo cukru. Cukier jest ważnym źródłem energii dla organizmu, ale zbyt duża ilość cukru może być szkodliwa. Cukrzyca może prowadzić do poważnych problemów zdrowotnych, w tym chorób serca, udaru i chorób nerek.

Istnieją dwa główne typy cukrzycy: typ 1 i typ 2. Cukrzyca typu 1 jest zwykle diagnozowana u dzieci i młodych dorosłych. Występuje, gdy organizm nie produkuje wystarczającej ilości insuliny. Insulina jest hormonem, który pomaga komórkom ciała wykorzystywać cukier do energii. Cukrzyca typu 2 jest najczęstszą formą cukrzycy. Zwykle występuje u osób dorosłych, ale obecnie coraz częściej pojawia się u dzieci i młodzieży. W przypadku cukrzycy typu 2 organizm nie wytwarza wystarczającej ilości insuliny lub komórki nie wykorzystują insuliny prawidłowo.

Cukrzycy typu 2 można zapobiec dokonując zdrowych wyborów żywieniowych, utrzymując zdrową wagę i będąc aktywnym każdego dnia.

Cukrzyca jest poważnym stanem, który może prowadzić do wielu problemów zdrowotnych. Istnieją dwa główne typy cukrzycy: typ 1 i typ 2. Cukrzyca typu 1 jest zwykle diagnozowana u dzieci i młodych dorosłych. Występuje, gdy organizm nie wytwarza wystarczającej ilości insuliny. Cukrzyca typu 2 jest najczęstszą formą cukrzycy. Zwykle występuje u osób dorosłych, ale obecnie coraz częściej pojawia się u dzieci i młodzieży. W przypadku cukrzycy typu 2 organizm nie wytwarza wystarczającej ilości insuliny lub komórki nie wykorzystują insuliny we właściwy sposób. Cukrzycy typu 2 można zapobiec dokonując zdrowych wyborów żywieniowych, utrzymując zdrową wagę i będąc aktywnym każdego dnia. diabetyk24.pl

By admin