Większość klientów spodziewa się, że będzie w stanie znaleźć Twoją firmę w Internecie. Niezależnie od tego, czy sprzedajesz swoje produkty online, czy po prostu chcesz podać informacje o swojej firmie i dane kontaktowe, posiadanie strony internetowej jest prawie niezbędne. Dobrym pomysłem jest zastanowienie się, co chcesz osiągnąć dzięki swojej witrynie, zanim zaczniesz ją tworzyć. Badanie witryn konkurencji może pomóc w uzyskaniu jasnego wyobrażenia o tym, co może być dla Ciebie najlepsze. Aby stworzyć stronę internetową, musisz wykonać 5 podstawowych kroków.

1. Wybierz platformę, na której chcesz stworzyć swoją witrynę. Aby stworzyć stronę internetową, najpierw musisz zdecydować, na jakiej platformie zamierzasz ją zbudować. W 2021 roku systemy zarządzania treścią (CMS), takie jak WordPress, sprawiły, że tworzenie stron www stało się dostępne dla każdego. Mówiąc prościej, CMS to przyjazna dla użytkownika platforma do tworzenia stron internetowych i zarządzania własną treścią online, zamiast budowania ich od podstaw przy użyciu HTML, PHP i innych języków kodowania.

2. Zarejestruj nazwę domeny. Powinna ona odzwierciedlać to, czym się zajmujesz, jakie są Twoje produkty lub usługi, aby klienci mogli łatwo znaleźć Twoją firmę za pomocą wyszukiwarki.

3. Znajdź firmę hostingową. Jest to niezbędne, aby uzyskać nazwę domeny w internecie. Większość głównych dostawców usług internetowych oferuje także usługi hostingowe. Miesięczne opłaty za hosting różnią się w zależności od wielkości witryny i liczby odwiedzających.

4. Przygotuj treść. Zastanów się, co chcesz, aby klienci mogli robić za pośrednictwem Twojej witryny. Pomoże Ci to ustalić, jakie sekcje lub strony chcesz uwzględnić. Zastanów się, jakich informacji będą potrzebować Twoi klienci, i upewnij się, że witryna jest tak skonstruowana, aby ułatwić im znalezienie i zrobienie potrzebnych rzeczy.

5. Buduj swoją stronę internetową. Możesz zbudować własną stronę internetową lub zlecić jej wykonanie profesjonalnemu programiście. Strony internetowe muszą być aktualizowane, więc upewnij się, że planujesz ciągłą konserwację.

 

 

By admin