Podkaszarka spalinowa dedykowana jest do pracy na dużym obszarze zielonym — szeroki ogród lub nieruchomość potrzebująca regularnego koszenia nie stanowią dla niej wyzwania. Im większą rozpiętością roboczą wyróżnia się kosa, owym większy fragment trawnika wykosi za jednym razem. Reguła „im więcej, tym lepiej” nie zawsze się sprawdza – zastanów się, czego rzeczywiście pragniesz. Kosa o znacznej wielkości cięcia to odpowiednie wyjście w sytuacji, kiedy szukasz maszyny tnącej do wielkich przestrzeni, gdzie nie będziesz musiał niezwykle uważać na rośliny, jakich nie chcesz naruszyć.

Podkaszarka spalinowa – system tnący kosy spalinowej

Biorąc pod uwagę system tnący, w pierwszej kolejności należy dobrać niezwykle odpowiednią do własnych potrzeb tarczę tnącą. Doskonale by było, by tarcza miała dobrą ilość ząbków o doskonałej wielkości, gdyż za małe oraz rzadkie ząbki nadadzą się jedynie do cięcia trawy. Niezwykle rozwinięte tarcze tnące można zastosować choćby do ścinania drzewek oraz krzewów. Widziane są także kosy z samą żyłką nylonową, natomiast mają one dość ograniczoną użyteczność.

Zalety korzystania z kosy spalinowej

Z całą stanowczością, ogromną wartością kos spalinowych jest ich mała waga, funkcjonalność i wygoda użytkowania. Narzędzia te nie są ponieważ ograniczone przewodem i źródłem wspomagania. Dobrze radzą sobie one z chwastami, zaroślami oraz rowami, lub także miejscami ciężko dostępnymi. Co więcej, w kosach spalinowych należy uzupełniać olej do paliwa, jednak starczy dokonać tego co jakiś czas. Do atutów zakwalifikować należy także wymienne składniki tnące, takie jak ostrza, żyłka oraz tarcza).

By admin