Akwaria to świetny sposób na wprowadzenie do domu odrobiny przyrody. Są one również świetne dla dzieci, które chcą dowiedzieć się o rybach i jak działa ekosystem.

Istnieje wiele różnych typów akwariów, a nawet można kupić zestawy, które pochodzą ze wszystkiego, czego potrzebujesz, aby rozpocząć. Jeśli szukasz akwarium, oto kilka rzeczy, o których należy pamiętać.

Rozmiar

Akwaria są we wszystkich kształtach i rozmiarach. Będziesz chciał jeden wystarczająco duży dla swoich ryb, ale nie tak duże, że zajmuje zbyt dużo miejsca w domu lub mieszkaniu.

Środowisko

Miejsce w którym trzymasz swoje akwarium będzie miało wpływ na to, jak dobrze przetrwają ryby. Na przykład, jeśli jest zbyt gorąco lub zimno, ryby nie poradzą sobie w ogóle. Zastanów się, czy będziesz miał czas na utrzymanie temperatury wody lub czy powinieneś wybrać ryby tropikalne zamiast innych, które wymagają więcej opieki.

Filtry

Filtry akwariowe pomagają utrzymać wodę w czystości, usuwając produkty odpadowe, które gromadzą się z czasem, takie jak amoniak i azotyny z odpadów rybnych (amoniak) lub azotany powstałe w wyniku wzrostu glonów na ścianach zbiornika (azotyny). Aby do tego nie doszło warto przyjrzeć się ofercie na stronie: https://www.aquael.pl/produkty/akwarystyka/filtry-wewnetrzne/.