freestocks/unsplash.com

Nadeszło lato i czas przygotować się na upały. Aby mieć pewność, że Twój makijaż pozostanie na swoim miejscu, poniżej znajdziesz kilka wskazówek i porad, jak wykonać makijaż na lato. Sprawdź portal vibeglow.pl i poznaj inne triki makijażowe. 

Makijaż na letni dzień

Osobom, które nie chcą wyglądać na zbyt zaspane, wystarczy krem nawilżający z filtrem i odrobina bronzera. Jeśli masz tłustą skórę, przed nałożeniem podkładu spróbuj użyć beztłuszczowego kremu nawilżającego lub podkładu i filtra przeciwsłonecznego SPF 20, lub wyższego.

Jeśli masz skórę suchą, przed nałożeniem podkładu zastosuj najpierw krem nawilżający. Możesz także użyć podkładu, jeśli chcesz, aby Twój makijaż pozostał nienaruszony przez cały dzień.

Jak wykonać makijaż na lato?

Jeżeli chodzi o dobór odpowiedniego odcienia podkładu do Twojej karnacji, wybierz odcień jaśniejszy od tego, który zazwyczaj nosisz w miesiącach zimowych lub w sezonie jesienno-wiosennym. Unikaj mocno kryjących podkładów, ponieważ mają one tendencję do zbijania się w grudki podczas upałów i rozpływają się pod wpływem potu, co może prowadzić do powstawania wyprysków. Lekko kryjący podkład pozwoli Twojej skórze wydobyć jej naturalny blask, zapobiegając jednocześnie błyszczeniu się skóry spowodowanemu wysoką wilgotnością powietrza w lecie. Jak podpowiada strona creastyle.pl, makijaż na lato powinien być dobrany do typu urody. 

WSKAZÓWKA: Zawsze wybieraj wodoodporny tusz do rzęs, ponieważ nie rozmazuje się on łatwo nawet wtedy, gdy Twoja twarz ulegnie zamoczeniu. 

Makijaż na letni dzień

Makijaż na lato ma przede wszystkim podkreślać Twoje naturalne piękno. Nie chcesz wyglądać przesadnie, ale chcesz wyglądać tak, jakbyś promieniała od wewnątrz. Oto kilka wskazówek, jak uzyskać idealny letni makijaż.

Rano zastosuj lekki krem nawilżający z filtrem SPF 30 lub wyższym. Pomoże to chronić skórę przed uszkodzeniami spowodowanymi działaniem promieni słonecznych, a jednocześnie sprawi, że będzie ona nawilżona i świeża.

Co dalej?

Poranną rutynę zakończ nałożeniem serum (dzięki niemu podkład nie będzie się zbierał), a następnie nałóż na całą twarz podkład (płynny lub w pudrze). Puder lepiej radzi sobie z kontrolowaniem wydzielania sebum przez cały dzień, natomiast podkład w płynie może zapewnić lepsze krycie, jeśli zajdzie taka potrzeba. Dobrze rozprowadź podkład również na szyi – pomoże to uzyskać równomierny koloryt skóry, który nie będzie wyglądał nienaturalnie ani zbyt mocno podkreślony.

Następnie nałóż róż na oba policzki, używając pędzla i wykonując okrężne ruchy, aby równomiernie rozprowadzić go na skórze i w naturalny sposób nadać policzkom rumieńców, nie rzucając się w oczy ani nie wyglądając zbyt tandetnie! Nałóż bronzer pod kości policzkowe, aby nadać im wyrazistości, nie sprawiając jednocześnie wrażenia ciężkości czy sztuczności. Następnie podkreśl górną część kości policzkowych i podbródek rozświetlaczem w pudrze.