Lampy sufitowe są dostępne w różnych stylach, od żyrandoli po lampy w stylu industrialnym. Można również znaleźć lampy wiszące, które są podobne do lampionów, ale mają bardziej nowoczesny wygląd.

Typy lamp sufitowych

Żyrandole

Te duże lampy wiszące mają wiele żarówek lub opraw oświetleniowych i często zawierają kryształy lub inne ozdoby. Są one często używane w dużych pomieszczeniach z wysokimi sufitami, a także w jadalniach i przedpokojach. O ich wyborze można się przekonać, przeglądając różnorodne modele żyrandoli na poniższej witrynie https://www.tomix.pl/zyrandole.

Lampy podtynkowe

Są to mniejsze wersje lamp żyrandolowych, które zapewniają ogólne oświetlenie pomieszczenia, zamiast oświetlać konkretne obszary, jak w przypadku lamp żyrandolowych. Zazwyczaj wyposażone są w jedną lub dwie żarówki i po włączeniu zawieszone są równo z sufitem nad głową.

Lampy wiszące

Znane również jako lampy wiszące, są to małe lampy wiszące zawieszone na łańcuchach lub kablach, które po włączeniu zwykle zwisają nieco powyżej poziomu oczu. Dostępne są w różnych stylach, od tradycyjnego po nowoczesny i industrialny, więc możesz znaleźć taki, który będzie pasował do Twoich upodobań dekoratorskich.