Andrea Davis/unsplash.com

Kawalerka to mieszkanie, w którym nie ma dużo przestrzeni. Nie oznacza to jednak, że nie można w nim urządzić funkcjonalnie. Przedstawiamy kilka pomysłów na to, jak móc zrobić to bezproblemowo. Strona liveasily.pl udostępnia wiele porad dotyczących aranżacji wnętrz. 

Wybierz podstawowe meble

Pierwszym krokiem do urządzenia mieszkania jest wybór odpowiednich mebli. Najlepsze będą te, które są funkcjonalne i łatwe do utrzymania czystości, ale także te, które będą mogły zmienić swoje położenie w raz

Kawalerką może być każde mieszkanie, w którym nie mamy zbyt wiele metrów kwadratowych. W takim przypadku pojawia się problem, jak urządzić małe pomieszczenie, by było funkcjonalne. Istnieje kilka sposobów na to, by zaprojektować duże wrażenie w małym wnętrzu.

Zacznijmy od odpowiedniego doboru mebli do pomieszczenia. Na pewno nie będzie dobrym rozwiązaniem umieszczenie wszystkich mebli na jednym poziomie. Jak najbardziej powinny one zmieścić się w pokoju. 

Dobrze przemyślany projekt wnętrza to podstawa. Zanim zaczniemy rozglądać się za meblami i dekoracjami, trzeba zastanowić się, czego szukamy i jakie będzie użytkowanie pomieszczenia. Niewielkie wnętrze może być urządzone na kilka sposobów – od klasycznego, minimalistycznego stylu po bardziej oryginalnych propozycjach.

Pierwszy sposób to skoncentrowanie się na funkcjonalności wnętrza. Najlepiej posłużyć się prostymi formami mebli, które mogą stanowić środek do celu.