ShareGrid/unsplash.com

Lustrzanka cyfrowa to obiektyw fotograficzny, w którym kamerka poddawana jest procesowi skalowania. Oznacza to, że obraz zostaje przekształcony na odpowiednią skalę i rozdzielczość. W ten sposób uzyskujemy obraz o większej rozdzielczości niż w aparacie lub komputerze. Obecnie największy trend w fotografii cyfrowej to lustrzanie. Dzięki temu można wykonać zdjęcia z bardzo dużymi rozmiarami, a następnie z nich zrobić panoramę (np. 360°).  Sprawdź portal brainboss.pl i zainteresuj się innymi treściami! 

Dowiedz się więcej! 

Zanim zaczniesz czytać nową publikację, musisz wiedzieć, że to nie jest kolejna wprowadzenie do fotografii. Jest to wprowadzenie do lustrzanek cyfrowych. Lustrzanki cyfrowe są jednym z najpopularniejszych urządzeń fotograficznych na świecie i wciąż rosną w siłę.

W tej publikacji dowiesz się m.in.:

  • Jak działa lustrzanka cyfrowa?
  • Jakie obsługuje formaty pamięci stosowane przez lustrzanki cyfrowe?
  • Jakie są różnice między lustrzankami a korpusami obiektywów?

Lustrzanki cyfrowe są najczęściej wykorzystywane w aparatach fotograficznych. Aparaty tego typu mogą zostać zaliczone do kategorii lustrzanki, ponieważ mają obiektyw ze szkłem o naturalnej rozdzielczości powyżej 24 Mpx. Lustrzanka cyfrowa to urządzenie, które pozwala na tworzenie wysokiej jakości fotografii i filmy wideo. Lustrzanka cyfrowa umożliwia również prowadzenie twardego dysku HDD o dużej pojemności. Dzięki temu można zapisywać fotografie oraz filmy wideo na swoim laptopie i dowolnie ich przeł