Kobieca bielizna to jeden z niezbędnych elementów garderoby. Jest nie tylko praktyczna, ale wpływa także na atrakcyjność zewnętrzną. Wybór odpowiedniego biustonosza wcale nie jest taki prosty, okazuje się również, że nierzadko jest to niemała inwestycja finansowa. Tylko stanik najlepszej jakości pozwoli zadbać o piersi i eksponować je w najlepszym wydaniu, a taki produkt niestety nie jest tani. Warto postarać się o to, aby tego rodzaju bielizna mogła służyć w swojej doskonałości przez długi czas. 

 

Pranie delikatnej bielizny 

 

Pranie w wysokiej temperaturze czy z intensywnym wirowaniem niestety może zniszczyć delikatną tkaninę biustonosza. Weź pod uwagę, że nierzadko taka bielizna wykonana jest z jakościowej, ale jednak podatnej na zniszczenie koronki. Co więcej, pranie w pralce może przyczynić się do wyginania fiszbin czy wypadnięcia drutów. Przyczyni się do zniekształcenia formy miseczek biustonosza i rozciągnięcia całego stanika, przez co jego noszenie będzie niekorzystnie wpływać na finalny wygląd piersi. 

 

Zasady prania bielizny 

 

Jeśli wybierasz bieliznę dobrej jakości, na przykład zamawiasz ją na https://www.hurtowniatomix.pl/, postaraj się, aby jej doskonały stan mógł być zachowany jak najdłużej. Unikaj prania w pralce, lepiej sprawdzi się pranie ręczne w chłodnej wodzie i w delikatnym, ekologicznym płynie. Zrezygnuj również z suszenia bielizny w suszarce bębnowej. Znaczenie ma także przechowywanie biustonosza, nigdy nie należy składać go na pół. W tym celu świetnie sprawdzają się specjalne organizery.