Modowy hit wiosny 2021: botki do sukienki!

Istnieje wiele stylowych kombinacji, jeśli chodzi o łączenie botków z sukienkami. Przy tak wielu opcjach czasami trudno jest znaleźć odpowiednią kombinację – ale w tym sezonie jako fashionistka jesteś do tego wręcz zobowiązana, gdyż to zestawienie jest wielkim trendem wiosny 2021. Po zapoznaniu się z naszymi wskazówkami przekonasz się, że taka stylizacja nie musi być trudna. Niezależnie od tego, czy przede wszystkim nosisz krótkie, czy długie sukienki – różnorodność kombinacji może być ogromna, nawet biorąc pod uwagę ogólne wytyczne. Zaczynamy!

Sukienki z botkami – podstawowe wskazówki

Najważniejszą zasadą jest dopasować botki do stylu sukienki. To najprostszy modowy zabieg – połączyć styl butów ze stylem ubioru, który preferujesz i który pasuje do okazji, na którą się szykujesz. Na przykład para masywnych botków w stylu motocyklowym nie pasowałaby zbyt dobrze do lekkiej, powiewnej sukienki, ale dobrze sprawdziłaby się ze skórzaną. Z drugiej strony jednak para brązowych botków nie wyglądałaby dobrze z klasyczną, czarną, skórzaną sukienką, ale dobrze pasowałaby do lekkiej, zwiewnej sukienki – szczególnie tych w stylu boho, których ogromny wybór znajdziesz w modnych butikach, takich jak LaLaLa.

Pamiętaj też, gdzie się wybierasz i wybierz botki oraz sukienkę., które są wystarczająco formalne lub odpowiednio casualowe jak na tę okazję. Wraz z dopasowaniem fasonu botków do sukienki dobierz odpowiednie botki pod względem okoliczności – a więc dla przykładu: para eleganckich, skórzanych botków w klasycznym stylu i czarnym kolorze może dobrze wyglądać w połączeniu z czarną sukienką i wzorzystymi rajstopami, ale nie byłaby wystarczająco fantazyjna na dość swobodną okazję. Jeśli chodzi o codzienną stylizację – zamiast tego wybierz parę masywnych butów do kostek, a uzyskasz ciekawą podstawę do nieformalnej stylizacji. Tutaj też możesz trzymać się czarnej sukienki, ale na górę zarzuć ramoneskę. Możesz też pokusić się o kolorowe rajstopy, a nawet kabaretki. Skoro już o rajstopach mowa…

Botki do sukienki – gołe nogi czy rajstopy?

Możesz wybrać rajstopy lub gołe nogi i w sumie to, którą z tych opcji wybierzesz w dużej mierze zależy głównie od pogody. Zdecydowanie mądrzej będzie założyć rajstopy lub nawet legginsy z botkami, jeśli mowa o chłodniejszych dniach wiosny, a zwłaszcza jeśli sukienka krótka. Jeśli jednak pogoda jest rozkosznie ciepła – nie bój się pokazać nóg (oczywiście nie zapominając o skarpetkach, chyba że mowa o połączeniu sukienki z botkami typu „open toe”.

Jednym z najmodniejszych połączeń tej wiosny będą jednak stylizacje składające się z następujących elementów:

  • ażurowe botki na płaskiej podeszwie,
  • dżinsowa sukienka,
  • dodatki w stylu boho.

Wolisz dłuższe niż krótsze sukienki? Pamiętaj, aby pozostawić kilka centymetrów między krawędzią buta a sukienką. Są wyjątki, ale zazwyczaj należy pozostawić co najmniej kilka centymetrów odsłoniętej nogi między butami a dołem sukienki – to zwykle schlebia sylwetce i pomaga zachować proporcje, nawet jeśli masz na sobie długą sukienkę.

Jak wyszczuplić nogi łącząc sukienkę z botkami?

Pierwszy sposób to trzymanie się jednolitej kolorystyki. Drugi – łączenie dopasowanej sukienki z luźniejszymi botkami, które nie opinają ściśle kostki. Połączenie takich butów z krótką, dopasowaną sukienką to dobry sposób na zachowanie wyluzowanego wyglądu, ale jest to przede wszystkim sprawdzona opcja, jeśli chodzi o optyczne wyszczuplenie nóg. Jeśli to właśnie jest efekt, którego szukasz w swoich stylizacjach – już wiesz, jak to modnie robić tej wiosny!